Kummal pool peaks autos istuma pruut? Tavaliselt istub pruut taga paremal pool. See tagab reeglina pruudile otsema tee autosse istumiseks. Samas vana rüütlitarkuse järgi peab kaasa olema alati mehe vasakul käel, sest parem käsib alati olema vaba pruudi kaitsmiseks.

Kes avab autouksed pruutpaarile? Kui pulmaautoga sõidab ka pulmaisa, siis pruudi aitab autosse ja sealt välja tema ning peigmehele avab uksed autojuht. Kui pulmaisa ei ole, siis pruudi aitavad autosse peigmees koos autojuhiga, samuti avab ning sulgeb ukse peigmehele autojuht.

Palju maksab ja kaua kestab auto kaunistamine? Auto kaunistaiseks on mitu võimalust:

1) Tagasihoidlikuma kaunistuse teeme ise, hind sõltub kasutatavate lillede kogusest. Sellise kaunistuse orienteeruv maksumus on 100 eurot.

2) Floristi teenuse kasutamisel tellite eelnevalt omale meelepäraseima kaunistuse ja meile teatate lillesalongi aadressi, kus laseme auto ära kaunistada ennem pruutpaari peale võtmist. kaunistuse eest maksate ise otse lillesalongi

3) Alati on võimalik auto kaunistada ka tellijapoolselt. Reegel on üks – kaunistusi peab olema võimalik hiljem eemaldada jälgi jätmata. Keskmiselt kestab auto kaunistamine veerand tundi, sinna lisandub vajadusel sõit lillesalongi ja sealt edasi kokkulepitud kohta.

Mida peab arvestama talvisel pulmasõidul? Tänapäeval on talve raske defineerida, küll saab välja tuua asjaolud, mis kaasnevad külmakraadidega:

  • Pulmateekond võib võtta rohkem aega, kuna autode sõidukiirus on väiksem;
  • Väga külmade ilmadega ei pruugi olla auto kõige soojem – ligi 50 aastat tagasi olid inimeste mugavusnõuded veidi tagasihoidlikumad. Meie poolt kasutatav vana Volga omab küll täiustatud soojendussüsteemi, kuid õhuke pruutkleit või jääda liiga jahedaks riietusesemeks.
  • Autokaunistusena tuleks kasutada kunstlilli, külmavõetud lilled ei ole kõige kaunimad.
  • Nagu iga teinegi auto, võib ka Volga jääda lumme kinni, hoolimata tänapäevaste M+S lamellkummide kasutamisest.

Kõige odavam võimalus pulmaauto kasutamiseks? Olgem ausad, kui tahetakse saada midagi head ja odavat, tuleb tellida kaks asja – üks neist odav ja teine hea. Naabrimehe liisitud auto pulmasõidukina paagitäie kütuse eest on kindlasti säästlik lähenemine, kuid kas see ka aastateks meelde jääb, on kahtlane. Pealegi pulmade ajal tuttuus auto muutub aja jooksul vanemaks ja eriti valus on vaadata neid autosid põllurallikatena oma 15.ndal pulmaastapäeval. Klassikaline auto jääb aegumatuks alati. Ka pulmaauto tellimine võib olla soodne – kasutades autot vaid registreerimispaigast peopaika sõitmiseks võib hakkama saada vaid poolteise-kahetunnise rendihinnaga (900-1200 krooniga!), Volga rentimiseks ei ole rakendatud miinimumaega.

Kas autoga teepeale jäämise ohtu ei ole? Hoolimata sellest, et auto on pideva tehnilise järelvale all ei saa kunagi anda garantiid, et kõik töötab laitmatult kogu aeg. Kui midagi peaks ka tee peal juhtuma, siis väike seiklus annab elule vaid vürtsi juurde – ka siis kui pruutpaar saabub peopaika köie otsas veetava autoga. Pärast on millest rääkida ja mida meenutada!

Kuidas toimub sõidu eest tasumine? Auto broneerimiseks oleme palund esimese renditunni ulatuses ettemaksu arve alusel, samuti toimub hilisem arveldamine arve alusel. Juhul kui sooite mkasta sularahas, siis on mõistlikum seda teha vahetult enne sõitu – noorpaaril on peale sõitu kindlasti palju muutki teha rahadega arveldada.

Kuidas toimub rendi arvestus juhul, kui tahame lisaks peopaika sõidule transporti ka peale pidu koju tagasi? Võimalusi on mitu, kuid reegel on üks – arvestame Teile kõige soodsamat viisi. Reeglina sõltub kõik asukohast ja kestvusest. Reeglina toimub tunniarvestus – aeg algab hetkest, mil auto sõidab garaažist välja ja jääb seisma hetkest kui jõuab garaaži tagasi. Oleme ka pikemalt kestvate pidude puhul pakkunud võimalust, et peo ajaks sõidab auto garaaži tagasi ja tuleb kokkulepitud ajal järgi – sel juhul ei pea te maksma tunnitasu selle aja eest, mil auto on oma kodus. Ning alati on võimalus tellida auto terveks päevaks, kindlasti saab selle jaoks ka veidi paremat hinda välja kaubelda.

Mida peaks kaasa võtma pulmaautosse? Ärge unustage enda peale mõtlemast! Kui olete registreerimisele/laualatusele läinud otse ilusalongist ning peopaika pikk tee, siis nälg ja janu on üsna tavapärased nähtused. Soovi korral võime Teile eelnevalt varuda suupisteid. Pudel vahuveini, klaasid, vihmavari ja üht-teist veelgi on autos standarvarustuses.